video

Tıbbi Ekipman İçin Titanyum Alaşımlı Parçalar

PMDA yorgunluk testi sırasında bir omurga implantı 14.000 yük döngüsünde kırılıyor. 8-aylık Japonya pazarına girişiniz duraklıyor. 340.000 € değerindeki takımlar boşta duruyor. Temel neden: 3 eksenli CNC'den 0,03 mm diş duvarı sapması — 5 eksenli olmalıydı. Bu, "titanyum parçalardan" alıntı yapan bir tedarikçi ile yük taşıyan implantlar için ASTM F136 tane akışını anlayan bir tedarikçi arasındaki farktır. China Super Tech Co., Ltd. bu ayrıcalığı yaratıyor.

  • ürün tanıtımı

Titanyum Çeliğin Sağlayamadığını Neden Sağlar?

Titanyum, hiçbir paslanmaz çelik veya kobalt-kromun kopyalayamayacağı bir kombinasyon sağlar: ISO 10993 sitotoksisiteyi geçen biyouyumluluk, 316L'den %40 daha yüksek-ağırlığa kadar dayanıklılık ve paslanmaz çeliğin 193 GPa'sından kortikal kemiğe (12-18 GPa) daha yakın elastik modül (Ti-6Al-4V için 110 GPa) - stresi azaltır Kemik erimesine neden olan koruma.

Almanya, Japonya, Hindistan ve Güneydoğu Asya'daki tıbbi cihaz üreticileri için titanyum maddi bir tercih değil, düzenleyici bir önkoşuldur. AB MDR Sınıf IIa+ implantları ISO 10993-1:2018 gerektirir. Japonya'nın PMDA'sı MHLW Bildirimi 169'u gerektirir. Hindistan'ın CDSCO'su IMDR kurallarına uyar. Üçü de Ti-6Al-4V için ISO 5832-3'e referans veriyor ve üçü de bu belge olmadan malzemeyi reddediyor.

ASTM F136 vs F1472 vs F67: Sınıf Seçimi

ASTM F136 / ISO 5832-3 (Ti-6Al-4V ELI, Derece 23), kalça gövdeleri, diz uyluk kemiği bileşenleri, omurga kafesleri, diş implantları gibi yük-taşıyan implantlar için birinci sınıf kalitedir. ELI tanımı oksijeni %0,13'te sınırlandırır (Sınıf 5'te %0,20'ye karşılık), süneklikten kırılganlığa geçişi azaltır ve kırılma dayanıklılığını %20 artırır. Canlı ortamda 10+ milyon yükleme döngüsüne dayanabilen implantlar için bu durum akademik değildir.

Mülk

F136 (Sınıf 23 ELI)

F1472 (Sınıf 5)

F67 (Sınıf 2 CP)

Standart

ASTM F136 / ISO 5832-3

ASTM F1472

ASTM F67 / ISO 5832-2

Başvuru

Yük-taşıyan implantlar

Cerrahi aletler

Yük-taşımayan-implantlar

Akma Dayanımı (MPa)

795'ten büyük veya eşit

860'dan büyük veya eşittir

275'ten büyük veya eşit

ÜTS (MPa)

860'dan büyük veya eşittir

930'dan büyük veya ona eşit

345'ten büyük veya eşit

Uzama (%)

10'dan büyük veya eşit

10'dan büyük veya eşit

20'den büyük veya eşit

Yaygın tuzak: tedarikçiler, ELI ve-olmayan ELI'yi belirtmeden "Ti-6Al-4V" fiyatını teklif ediyor. Tıbbi implantlar için yalnızca F136 (ELI) kabul edilebilir. F1472 (Sınıf 5), cerrahi alet sapları gibi implant-yük taşımayan-uygulamalar içindir. ASTM F67 / ISO 5832-2 (Sınıf 2 CP), kemik plakaları, vidalar, kranial ağlar gibi yük taşımayan implantlar için en güçlü üründür. TiO₂ pasifleştirme katmanı, fizyolojik ortamlarda 316L'den 3 kat daha yüksek korozyon direnci sağlar. Her lotta EN 10204 3.1 sertifikası, ASTM E8 çekme raporu ve ASTM E112'ye göre tane boyutu bulunmalıdır (dövme çubuk için ASTM 6'ya eşit veya daha az). Özetle: Sertifika ELI'yi belirtmiyorsa öyle olmadığını varsayın.

5 Eksenli CNC Geometrik Kusurları Nasıl Azaltır?

Üretim geometrisi tedarikçilerin farklılaştığı yerdir. Tıbbi titanyum parçalar iki nedenden dolayı arızalanır: malzeme kusurları (erime ile izlenebilir) ve geometrik kusurlar (işleme ile izlenebilir). Bir tibial tepsinin kavisli eklem yüzeyi (yarıçap 30-60 mm), alttan kesikli omurgası ve dikeyden 15-25 derecelik 4 vida deliği vardır. 3 eksenli CNC'de bunun için 4 kurulum gerekir; her biri ±0,02 mm, kümülatif ±0,08 mm ekler. 5 eksende, 1 kurulum, toplam ±0,02 mm.

The math doesn't lie. A tibial tray with 0.08mm mismatch causes micromotion >Yük altında 150 mikron - kemik büyümesi yerine fibröz dokunun implantı kapsüllediği eşik değeri. İmplant 15-20 yerine 3-5 yılda başarısız oluyor. Bu, işlemede %30 tasarruf etmenin maliyetidir.

Tolerans ve Yüzey Özellikleri

Yetenek

3 Eksenli CNC

5 Eksenli (Çin Süper Teknolojisi)

Klinik Etki

Konumsal tolerans

±0,08 mm

±0,02 mm

İmplant uyum hassasiyeti

Yüzey kalitesi (Ra)

0.8-1.6 μm

0.2-0.4 μm

Bakteriyel yapışmayı azaltır

Özellik karmaşıklığı

2.5D geometriler

Tam 3D + alttan kesmeler

Anatomik tasarımla eşleşir

Kurulum sayısı

4+ kurulum

1 kurulum

Kümülatif hatayı ortadan kaldırır

Konu doğruluğu

6g sınıfı

4 saatlik ders

Kilitleme vidası boşluğunu ortadan kaldırır

Yüzey pürüzlülüğü (Ra), en çok alıntı yapılan ancak en az tanısal özelliktir. Bir yüzey Ra 0,4 μm'ye sahip olabilir ve yine de kör takımlardan kaynaklanan 50 μm mikro-çatlakları gizleyebilir. İmplant yüzeyleri için, Rz (3,2 μm'den küçük veya ona eşit, eklemsiz-) ve artık gerilim (kompresif 200-400 MPa tercih edilir) tek başına Ra'dan daha önemlidir. China Super Tech, kuvvet algılama yoluyla her 8 parçada bir takım aşınmasını izler, soğutma sıvısının pH'ını 8,5-9,5 seviyesinde tutar ve ASTM B600'e göre işleme sonrası asitle dağlama uygular.

Pazara Göre Düzenleyici Yolların Gerektirdiği Şeyler

Yasal gereklilikler Almanya, Japonya, Hindistan ve Güneydoğu Asya'da büyük farklılıklar göstermektedir. Almanya, AB MDR 2017/745 uyarınca CE işaretini zorunlu kılmaktadır. Sınıf IIb implante edilebilir titanyum için, Onaylanmış Kuruluş (TÜV SÜD, BSI, DEKRA) Ek II'ye göre teknik belgeleri inceler. Tedarikçi EN 10204 3.1 malzeme sertifikaları, ISO 10993-5 ve 10993-10'a göre biyouyumluluk, işleme doğrulaması (IQ/OQ/PQ) ve ISO 14971'e göre risk yönetimi sağlar. Zaman çizelgesi: 12-18 ay.

Japonya, Hindistan ve Güneydoğu Asya Gereksinimleri

Japonya, CE işaretini veya FDA 510(k)'yı kabul etmemektedir. Yabancı üreticiler bir Pazarlama Yetki Sahibi (MAH) atar ve MHLW Bildirimi 169 kapsamında PMDA'ya sunar. PMDA, ısıl işlem kayıtlarını içeren fabrika sertifikalarının yanı sıra - Japonya'ya-özel, Avrupalı ​​tedarikçilerden nadiren temin edilebilen JIS T 0301 korozyon testi verilerini gerektirir. Zaman çizelgesi: Sınıf III için 10-14 ay.

Hindistan'ın CDSCO'su, MDR 2017 kapsamında kayıt gerektirir. C/D Sınıfı implantlar için bir Hindistan Yetkili Temsilcisi zorunludur. Malzeme sertifikalarının noter tasdikli ve apostilli olması gerekmektedir. Güneydoğu Asya pazarları değişiklik göstermektedir: Singapur HSA, CE işaretini doğrudan kabul etmektedir (en hızlı, 3-6 ay). Malezya MDA yerel kayıt artı CE gerektirir. Endonezya BPOM, Sınıf C+ (en uzun, 18-24 ay) için yerel klinik araştırma verilerini gerektirir. Tayland FDA, CE + ISO 13485'i kabul etmektedir. Vietnam MOH, yerel distribütör lisansı gerektirir. Hepsinin ortak noktası: ISO 13485 üretici sertifikası, tam izlenebilirlik (EN 10204 3.1 veya eşdeğeri) ve ISO 10993 serisine göre biyouyumluluk.

 

SSS

S: ASTM F136 nedir ve tıbbi implantlar için neden önemlidir?

C: ASTM F136, cerrahi implantlar için Ti-6Al-4V ELI'yi (Sınıf 23) belirtir. ELI sınıfı oksijeni %0,13'te sınırlayarak kırılma dayanıklılığını Derece 5'e göre %20 artırır. 10 Aydan fazla yük döngüsüne dayanabilen implantlar için kabul edilebilir tek spesifikasyon F136'dır.

S: Titanyum implant yüzeylerinde hangi yüzey kalitesini elde edebilirsiniz?

A: 5 eksenli CNC'de Ra 0,2-0,4 μm, Rz 3,2 μm'den küçük veya ona eşit. ASTM B600'e göre işleme sonrası asitle aşındırma. Artık gerilim, basınç 200-400 MPa olarak doğrulandı. Her lotta yüzey bütünlüğü raporu bulunur.

S: Alman Onaylanmış Kuruluşları için EN 10204 3.1 sertifikaları sağlıyor musunuz?

C: Evet. Sertifikalar arasında ısı numarası, kimyasal analiz (ICP-OES), mekanik özellikler (ASTM E8), dahil olma derecesi (ASTM E45), tane boyutu (ASTM E112) yer alır. TÜV SÜD ve BSI, bunları 2019'dan beri MDR teknik dosya incelemeleri için kabul etmektedir.

Tedarik İş Akışı Parti Teslimini Nasıl Belirler?

Tedarik iş akışı, ilk partinizin gelen incelemeyi geçip geçmediğini belirler. Her adımda, doğrudan MDR teknik dosyanıza, PMDA uygulamanıza veya CDSCO dosyanıza bırakılan belgeler üretilir. Dokümantasyon ayrı bir teslimat değil, üretimin içine yerleştirilmiştir. Her tıbbi titanyum siparişi için yürüttüğümüz 7 adımlı süreci burada bulabilirsiniz.

1. Çizimlerle birlikte RFQ → 24 saatlik fiyat teklifi (malzeme kalitesi, tolerans, miktar, ASTM F136'ya göre teslim süresi)

2. Malzeme onayı → ısı partisi rezervasyonu + ATS Çin'den EN 10204 3.1 ön izleme

3. Prototip (50 adet) → 5 eksenli CNC doğrulama + Zeiss CMM raporu (AS9102'ye göre 15 boyut)

4. İlk Ürün Denetimi → AS9102'ye göre FAI (AB/JP/IN düzenleyicileri tarafından kabul edilir)

5. Üretim (500+ adet) → her 25 parçada bir-süreç denetimi + ISO 2859'a göre AQL 1,0

6. Parti salımı → uygunluk sertifikası + seri kaydı + ISO 13485'e göre izlenebilirlik matrisi

7. Gönderi → ASTM D4169'a göre nitrojen-temizlenmiş ambalaj, istek üzerine sıcaklık veri kaydedici

Çin Süper Teknolojisi Neden İncelemeden Geçebilen Belgeler Sağlıyor?

China Super Tech Co., Ltd. (moly-tungsten.com) 27 ülkedeki tıbbi cihaz üreticilerine titanyum alaşımlı parçalar sağlıyor. Titanyum operasyonumuz, Zeiss CMM ve Keyence optik karşılaştırıcılarının metrolojisiyle 5 eksenli DMG MORI ve Mazak işleme merkezlerini çalıştırıyor. Malzeme tedariki ATS (Çin) ve SGS (Japonya) aracılığıyla doğrulanmıştır. ISO 9001:2015 sertifikalı, ISO 13485:2016 süreci devam ediyor (Q1 2026).

Wenzhou'daki . 3-eksen mağazalarının fiyatlarında %30 daha düşük fiyat teklifinde rekabet etmiyoruz. Onaylanmış Kuruluş incelemenizden, PMDA sorularınızdan ve iç kalite denetiminizden sonra hayatta kalan belgeler üzerinde rekabet ederiz. Pahalı mı geliyor? Öyle değil. Reddedilen bir malzeme sertifikasının maliyeti, zaman çizelgesi gecikmesinde 10 kat daha fazladır. Matematiği yap.

Ücretsiz bir malzeme numune paketi isteyin (EN 10204 3.1 sertifikalı F136 + F67 kuponları) - DHL'e 48 saat içinde gönderilir, ücretsiz, nitelikli tıbbi cihaz üreticileri için yükümlülük yoktur. Tam dokümantasyon önizlemesi ile 24 saatlik fiyat teklifi için çizimleri [e-posta korumalı] adresine gönderin.

 

 

 

 

 

 

 

Popüler Etiketler: tıbbi ekipman için titanyum alaşımlı parçalar, Çin tıbbi ekipman için titanyum alaşımlı parçalar üreticileri, tedarikçiler, fabrika

Soruşturma göndermek

(0/10)

clearall